УКРАЇНА МАЄ ЗНАТИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!

ЗМІ про нас
11.05.22
УКРАЇНА МАЄ ЗНАТИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!
Сьогодні хочу розповісти Вам про діяльність людини, якого я називаю українським Ілоном Маском. Ні, він поки що не збирається колонізувати Марс, бо його діяльність зосереджена на порятунку життів українців. За більш ніж пів року нашої співпраці з Andrey Nagorniy я був свідком як іноді божевільна ідея на папері стає унікальним автомобілем для ДСНС України.
Між іншим, коли ми з молитвою в серці спостерігаємо за евакуацією населення з гарячих точок, попереду їде яскравий автомобіль компанії Validus Special Auto , яку власне і створив пан Андрій. Але зараз мова піде про інший автомобіль, єдиний в Україні (та можливо і в світі) з такими можливостями, який нам з Oleg Sologub та Ivan Likhuta випала честь нещодавно знімати. До речі, попри те, що я описуватиму нижче, це перший автомобіль ДСНС України, в якому встановлено Starlink.
Отже, головна функція автомобіля «СМРХР-В» – проведення спеціальних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій радіаційного та хімічного характеру. Простою мовою, вона здатна вимірювати радіаційний фон в радіусі понад 50 км та має все необхідне для роботи спеціалістів в складних умовах.
Звісно, ми сподіваємось, що використання цієї машини буде більше застосовуватись в дослідженнях наслідків польових робіт російських «шукачів скарбів» в Рудому лісі, але ми чудово розуміємо на що здатен цей автомобіль у випадку надзвичайних ситуацій. Швидко отримані результати відображаються на топографічній карті з використанням геоінформаційних систем.
Почнемо із загадкової назви «СМРХР-В», яка зрозуміло розшифровується як «Спеціальна машина радіаційної та хімічної розвідки важкого типу».
Автомобіль має можливість сповіщення населення, передачі спеціальних світлових і звукових сигналів, мовних команд і повідомлень у радіусі до 500 м, а також оповіщення з використанням сигнальних ракет СХТ.
Як мені доступно та детально пояснив Руслан Лисничук «СМРХР-В» – спеціально обладнаний транспортний засіб, що призначений для оперативної доставки рятувальників, спеціального устаткування до місця виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, проведення дегазації, дезактивації, дезінфекції техніки, обладнання та ділянок місцевості, а також проведення спеціальних робіт з ліквідації Надзвичайних ситуацій радіаційного та хімічного характеру, забезпечення виконання аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт, заходів щодо пошуку і надання першої медичної допомоги постраждалим, ліквідації локальних осередків забруднення, організації зв’язку і сповіщення в ході ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, катастроф і стихійного лиха.
Я не буду перераховувати в цьому дописі, хоча і варто було б, кількість та різновиди автомобілів, які виробляє компанія. Я хочу подякувати за можливість бути одним із перших, хто мав нагоду проїхатись на «СМРХР-В», детально зафіксувати можливості устаткування та надихатись нашими героями сьогодення.
І якщо ми не втомлюємось дякувати нашим західним друзям за підтримку України, то давайте не забувати і про команду «Validus Special Auto», які з початку повномасштабної війни майже цілодобово працюють за для можливості порятунку мільйонів українців.
P.S. Автомобіль вже передано до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.